wersja do wydruku Michał Kajda 26.04.2009 19:15

Przedszkole w Raszówce - Informacje

 

 

 

 

PRZEDSZKOLE W RASZÓWCE

rok założenia 1963

 

 

PRZEDSZKOLE W RASZÓWCE

rok założenia 1963


DANE TELEADRESOWE:


PRZEDSZKOLE IM. JANA PAWŁA II W RASZÓWCE

Raszówka
ul. Kolejowa 2
59-307 Raszówka

tel./fax 76/ 844 81 92

e-mail: katarzyna.forys@poczta.onet.pl


ODDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W LUBINIE

PRZEDSZKOLA IM. JANA PAWŁA II W RASZÓWCE


ul. Orla 32
59-300 Lubin
tel. 76/ 749 00 04Dyrektor Przedszkola: mgr Katarzyna Foryś

HISTORIA

 

Przedszkole w Raszówce zostało założone w 1963 roku jako jednooddziałowe przedszkole publiczne. Od 2006 roku funkcjonowało jako 3 oddziałowe. W roku 2008 uruchomiono Oddział zamiejscowy w Lubinie z trzema grupami. Od 2009 roku w obu placówkach pracują po 4 oddziały (łącznie 8 grup).

Placówka poddana została gruntownej modernizacji, razem z otaczającym terenem oraz ogrodem.

Przedszkole czynne jest od godz. 06.15 do godz. 16.15. W placówce są 4 grupy wiekowe, (maluchy, zuchy, średniaki, starszaki). Placówka jest wyposażona w pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny. Przedszkole w Raszówce posiada ogród wyposażony w plac zabaw i urządzenia rekreacyjno – sportowe, natomiast Oddział Zamiejscowy w Lubinie posiada bogato wyposażoną salę gimnastyczną, wyposażoną m.in. w urządzenia rehabilitacyjno – sportowe oraz basen z kulkami.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 2,5 - 6 lat, zamieszkałe w miejscowościach położonych na terenie Gminy Lubin.

 

Zapisy oraz składanie kart zgłoszenia dziecka do przedszkola realizowane są od 01 marca do 15 kwietnia, wyniki rekrutacji ogłaszane są do dnia 30 kwietnia.

W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców pracujących.

 

 

KADRA PEDAGOGICZNA

 

Kadra składa się z 34 pracowników, w tym 16 nauczycieli z wyższym wykształceniem. Przedszkole zatrudnia kadrę nauczycielską z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 

WYKWALIFIKOWANA, KOMPETENTNA I ODPOWIEDZIALNA KADRA PEDAGOGICZNA CZUWA NAD ROZWOJEM DZIECI, STOSUJĄC RÓŻNORODNE METODY:

 

 

  • współpracuje z rodziną i środowiskiem
  • wspiera dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych
  • wspomaga rozwój mowy dziecka
  • kształtuje sprawność fizyczną dziecka
  • dostosowuje treści programowe do indywidualnych możliwości dziecka

 

 

BAZA DYDAKTYCZNA

 

Przedszkole dysponuje nowo wyremontowanym budynkiem spełniającym wszystkie wymagania unii europejskiej. Do dyspozycji dzieci i nauczycieli dostępny jest obszerny ogrodzony ogród oraz nowe wyposażenie placu zabaw. Ogród otoczony jest lasem sosnowym co, wpływa na charakterystyczny mikroklimat,. Przy modernizacji przedszkola zakupione zostało zupełnie nowe wyposażenie placówki w pionie gastronomicznym w tym również pomoce dydaktyczne, meble oraz zabawki. W każdej grupie dzieci korzystają z środków audio-wizualnych, multimedialnych pomocy naukowych uruchamianych na komputerach. Na wyposażeniu przedszkola jest również sprzęt estradowy umożliwiający realizację przedstawień okolicznościowych.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

W NASZYM PRZEDSZKOLU DZIECI: